28.7.15

VikingsUzun zamandır başlamak istediğim bir diziydi, lakin ben bir şeye başlarken uzun uzun araştırırım, izlesem mi izlemesem mi diye epey bir sorgularım; anlayacağınız biraz takıntılıyım bu konuda. Halbuki başla, sevmezsen bırak, izlemezsin. Neyse ki başladım; başlamamla bitirmem bir oldu diyebilirim. Gerçekten merak uyandırıcı, akıcı bir şekilde ilerliyor dizi.
Kanada- İrlanda ortak yapımı olan Vikings, 3 sezondan oluşuyor şimdilik. İlk sezon 9, diğer 2 sezon da 10'ar bölümlük. 2016'da yeni sezonu yayınlanmaya başlayacak.
Ben tarihte Vikings'leri ve kültürlerini hep merak etmişimdir, bu nedenle diziye hemen bağlandım diyebilirim. Özellikle dizinin belgesel tadında gitmesi, gerçekleri yansıtması izlemeye kesinlikle değiyor. Tarihsel konulu dizileri izlemeyi sevenler varsa kesinlikle tereddütsüz başlayın diyorum.Vikings, bol savaşlı, oldukça kanlı ve çok tanrılı bir dizi. İskandinav kültürü tüm manzarasıyla gözler önüne serilmiş. İzlerken dinlerindeki mistik havası, ve bir avuç adamın İngiltere'ye ve diğer krallıklara tarihte kafa tutması gerçekten şaşırtıyor insanı.
Diziyi götüren ana kahramanlar; Vikingleri batıya keşfe çıkartan Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel). Ve onun güzeller güzeli, savaşçı karısı Lagertha (Katheryn Winnick). Ragnar'ın en yakınlarından biri olan ve ona keşifleri için gemi inşaat eden Floki (Gustaf Skarsgard) ve Ragnar'ın kardeşi Rollo (Clive Standen) ise diğer ana karakterlerden.

-Ragnar Lothbrok-

-Lagertha- 

-Rollo-

-Floki-

Bu arada, dizinin jeneriği de oldukça güzel. Dinlemek için tık.


Ben kesinlikle izlemenizi öneriyorum, şu sıcak yaz günlerinde, özellikle içinde bulunduğumuz durumdan biraz sıyrılmak için ideal.
Keyifli Seyirler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder